poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Content marketing czyli marketing treści, czy tylko treści...?

Content marketing czyli marketing treści, czy tylko treści...?

Czym jest content marketing? Jaka jest definicja content marketingu? 

Content marketing zwany inaczej marketingiem treści jest bardzo istotnym czynnnikiem w dobie Internetu i haseł: "Content is king!". Z dokładną definicją content marketingu możesz się zapoznać w banku pojęć prowadzonym w ramach tego bloga pod hasłem: content marketing.

Czy content marketing to tylko marketing treści?

Treść na stronie to nie jedyny content. Contentem na stronie jest wszystko co na niej publikujemy, nie tylko w postaci tekstu, ale także w postaci grafik, zdjęć i video. Wpływ na content ma również forma publikacji, która wywiera ogromny wpływ na użytkownika, ale także na googlowe alogorytmy Panda. To właśnie dzięki dobremu contentowi nasza strona będzxie lepiej postrzegana i pozycjonowana przez wyszukiwarkę Google. Ale o pozycjonowaniu i SEO w kontekście content marketingu napiszę w osobnym poście.

Czym zatem jest dobra treść w content marketingu?

Dobra treść jest wtedy kiedy jest:
  • oryginalna i niepowtarzalna, czyli treść nie moż być skopiowana z innych stron w Internecie, gdyż wtedy będziemy mieli do czynienia z duplicate content czyli z powielaniem treści, a z pewnością takie działania w oczach Google spowodują iż pozycja strony się obniży.
  • wartościowa, czyli treść powinna zawierać wartościowe informacje dla użytkownika, które pozwolą mu poszerzyć zakres wiedzy w temacie, o którym szuka informacji
  • przedstawiona w przyjaznej formie dla użytkownika, czyli napisana odpowiedniej wielkości czcionką, pozbawiona błędów ortgraficznych i gramatycznych, podzielona na akapity i posiadająca tytuły, podtytuły i wypunktowania ułatwiające jej przysfojenie.

Czym jest dobra grafika w content marketingu?

Dobra grafika w rozumieniu content marketingu to grafika:
  • faktycznie związana z treścią, czyli wzbogacająca treść zdjęciami, rysunkami, schematami, wykresami, infografikami i wieloma innymi, które w bardziej obrazowy (nie pisany sposób) wzbogacą czytany tekst.
  • dobrze opisana. Z punktu widzenia algorytmów Google ciężko jest odgadnąć jaka jest zawartość pliku graficznego czy zdjęcia, dlatego też każde zdjęcie powinno mieć swoją nazwę, swój opis alternatywny, i swój podpis pod zdjęciem lub grafiką w analogiczny sposób jak jest to robione w publikacjach drukowanych.
Więcej na temat dobrej grafiki i jej związku z content marketigiem przeczytasz w innych artykułach na moim blogu:
  • z artykułu Obraz jednym z elementów content marketingu dowiesz z niego jaki jest wpływ plików graficznych na content marketing, jakie mogą być pliki graficzne wzbogacające treść naszej strony, jak pokazać związek logiczny obrazu z tekstem w content marketingu
  • z artykułu Optymalizacja zdjęć i jej związek z pozycjonowaniem dowiesz się jakie reguły trzeba zastosować by dobra optymalizacja zdjęć podczas działań content marketingowych wywierała pozytywny wpływ na ozycjonowanie naszej strony.

Czym jest dobre video w content marketingu? 

Dobre video w content marketingu podobnie jak dobra grafika powinno być:
  • faktycznie związane z treścią lub grafiką i powinno wnosić jakąś wartość dodaną do tego przekazu słowno-graficznego.
  • powinno być również podobnie jak grafika dobrze opisane i powiązane ze stroną. Podobnie jak w sytuacji grafiki dominującą wyszukiwarka ma problemy z prawidłową interpretacją i przetwarzaniem zawartości plików video, dlatego też powinniśmy zadbać o odpowiednie przedstawienie i powiązanie tych materiałów z treścią strony. 
Zapoznaj się z już napisanymi artykułami dotyczącymi zastosowania i celu content marketingu w e-commerce:
a wkrótce będziesz mógł przeczytać kolejne wpisy o content marketingu, który jest jedną z dziedzin digital marketingu, o którym możesz więcej przeczytać w specjalnej zakładce tego bloga: Digital Marketing w praktyce

Jeśli chcesz być na bieżąco z wpisami, które publikuję na niniejszym blogu zapisz się proszę do mojego newslettera, a być może wolisz skorzystać z moich usług, a tedy zapraszam do zajrzenia do Oferty Usług E-commerce Managera

Jeśli się z czymś niezgadzasz lub po prostu chcesz mi coś powiedzieć skomentuj poniżej ten artukuł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz