piątek, 30 września 2016

nadchodzi G Suite...., koniec Google Apps....

Co to jest G Suite?


Zapewne każdy z Was się zastanawia co to jest G Suite i co ma to wspólnego z Google Apps?


Odpowiedź jest banalnie prosta Google przeprowadza rebrending swojej jednej z marek i tak od dziś nie będzie już Google Apps tylko będzie G Suite!

Google Apps - historyczne wspomnienie....

Swoje początki z Google Apps zaczynałem kiedy jeszcze gigant z Mountain View oferował bezpłatnie 50 skrzynek e-mail w ramach Google Apps. I to był idealny moment by zarejestrować usługę, potem już było tylko 10 skrzynek bezpłatnych, aż w 2012 roku okazało się, że Google rezygnuje całkowicie z oferowania bezpłatnych skrzynek e-mail w ramach usługi Google. W chwili obecnej by mieć G Suite (wcześniej Google Apps) trzeba słono płacić za każde konto pocztowe, no chyba że się jest placówką edukacyjną lub szkołą to wtedy w dalszym ciągu można używać pakietu G Suite za free.

Google dla Kowalskiego

Bezpłatne zostało jak dotąd Google dla Kowalskiego czyli usługa Gmail, która w moim odczuciu (jak i wielu innych) jest jedną z najlepszych bezpłatnych skrzynek pocztowych.
Gmail to nie tylko skrzynka pocztowa ale cały pakiet usług dodatkowych, równie potrzebnych jak sama skrzynka pocztowa, do których zaliczyć można m.in.:

  • Kalendarz 
  • Dysk
  • Dokumenty
  • Zdjęcia
  • Grupy dyskusyjne
  • no i oczywiście Blogger

Różnice pomiędzy Gmail i Google Apps czyli obecnym G Suite

Podstawowa różnica to to, iż adres e-mailowy w gmailu kończy się zawsze @gmail.com, a w Google Apps czyli obecnym G Suite, choć jest to też usługa Gmail kończy się @naszadomena.pl.
Reszta funkcjonalności jest taka sama, a wręcz w G Suite mamy tych funkcjonalności więcej, ale o tym następnym razem.

Zastanawia mnie tylko dlaczego zmiana nazwy usługi Google jest tak powierzchowna i gigant z Mountain View nie postanowił wykupić usługi G Suite dla samego siebie i posługuje się kombinowanym adresem e-mail zamiast np. noreply@gsuite.com.

Poniżej fragment informacji z e-maila o rebrendingu:

P.S. Od teraz wszystkie e-maile będą wysyłane przez zespół G Suite (gsuite-noreply@google.com), a nie Google Apps – ale to nadal my.
Daje do myślenia!!!


  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz